Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacjiSekcje
main banner image
Jesteś w: Start Artykuły

Artykuły

 

Nie znalazłeś tego czego szukałeś? Spróbuj wyszukiwania zaawansowanego by skorzystać z dodatkowych opcji.

Maski kosmetyczne

Maski kosmetyczne

Maska masce nierówna. Niektóre możemy kupić w drogerii – jak np. nawilżające, lekkie maseczki kosmetyczne, przypominające w konsystencji krem, z innych najlepiej skorzystać pod fachowym okiem kosmetyczki.

Więcej...

Zanokcica

Zanokcica

Zanokcica to choroba, która opanowuje obszary wokół paznokci. Należy do zakażeń tkanek budujących osadzenie paznokcia i rozwija się tuż przy jego podstawie. Za zmiany chorobowe odpowiedzialne są bakterie, najczęściej są to gronkowce i paciorkowce, które wnikają do tkanek, po wcześniejszym przerwaniu ich ciągłości. Znaczy to, że wystarczy skaleczyć się w palec i niedokładnie zdezynfekować ranę, aby bakterie dostały się do organizmu.

Więcej...

Historia depilacji

Historia depilacji

Gładkie nogi i pachy to oznaka higieny i estetyki. Dziś niemal każda kobieta, niezależnie od ubioru, poddaje się zabiegowi depilacji, a mężczyźni równie często sięgają po maszynki do golenia. Wbrew pozorom moda na gładkie ciało nie jest wymysłem ostatnich kilkudziesięciu lat. Depilowano się już w starożytności!

Więcej...

Kwasy owocowe - naturalny środek upiększający (depigmentacja)

Kwasy owocowe - naturalny środek upiększający (depigmentacja)

Jeśli twoja skóra jest sucha, matowa, poszarzała, pojawiają się na niej piegi, zmarszczki i przebarwienia - czas zaprzyjaźnić się z kwasami owocowymi - naturalnym środkiem pielęgnacyjnym, znanym od pokoleń.

Więcej...