Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacjiSekcje
main banner image
Jesteś w: Start Media Informacje o Firmin.pl
Kategorie

Mapa branż...
 

Informacje o Firmin.pl

Kiedy i dlaczego powstał portal Firmin.pl?

Potrzeba jest matką wynalazku – w przypadku Firmin.pl, to powiedzenie sprawdza się w stu procentach! Wszystko zaczęło się w 2006 roku od zepsutego samochodu i kilku (kosztownych) wizyt w przypadkowych warsztatach. Niestety, bez efektu. Pomogło dopiero forum internetowe. Polecany tam fachowiec bez problemu poradził sobie z naprawą auta.

Przygoda okazała się nie tylko kosztowna, ale i czasochłonna – przeglądanie forum zajęło nam kilka godzin. A pomyśleć, że wystarczyłoby stworzyć stronę, która w jednym miejscu zgromadziłaby najlepszych polskich usługodawców, wybranych i sprawdzonych przez samych klientów… Postanowiliśmy spróbować i tak, w 2009 roku, powstał portal Firmin.pl.

Czym jest Firmin.pl?

Portal to przede wszystkim rozbudowana baza firm usługowych z różnych branż – od gastronomii przez motoryzację aż po urodę i leczenie. Pełen spis branż dostępny jest TUTAJ.

Jaki zasięg ma Firmin.pl?

Portal ma zasięg ogólnopolski, ale w chwili obecnej gromadzi najwięcej firm z województw mazowieckiego i łódzkiego. W najbliższym czasie planujemy uzupełnić bazę firm o pozostałe województwa.

Ile firm znajduje się w bazie portalu?

W tej chwili baza firm liczy 17440 przedsiębiorstw i jest stale rozbudowywana.

Czy baza firm jest uaktualniana?

Na bieżąco weryfikujemy dane firm, znajdujących się w naszej bazie i sprawdzamy każdą informację o nieaktualnym wpisie, otrzymaną od naszych użytkowników. Wszystkie błędy są natychmiast poprawiane.

Czym wyróżnia się portal?

Stawiamy na lokalność – dzięki podziałowi na województwa oraz powiaty, użytkownicy mogą wyszukać usługodawców w swojej najbliższej okolicy. Na co nam informacja o dobrym fryzjerze w Gdańsku, jeśli mieszkamy w Warszawie? Wybór najlepszego fachowca ułatwiają opinie dodane przez osoby, które wcześniej skorzystały z jego usług.

Firmin.pl to również dobre miejsce na promocję dla usługodawców. Gromadząc pozytywne opinie od zadowolonych klientów, firma zajmuje coraz wyższe miejsce w rankingu i staje się liderem w swojej branży. A to przekłada się na nowych klientów, a co za tym idzie – zyski.

Ile opinii znajduje się na portalu?

Do tej pory użytkownicy Firmin.pl opublikowali 221 opinii, ale na stronie codziennie dodawane są nowe oceny.

Czy opinie dodawane przez użytkowników są uczciwe?

Staramy się, aby na Firmin.pl pojawiały się tylko rzetelne oceny. Wszystkie opinie są moderowane, a na portalu pojawiają się dopiero po naszej akceptacji. Mimo, że nie odpowiadamy za treść, staramy się, żeby komentarze były na poziomie. Na bieżąco sprawdzamy IP użytkowników, więc ryzyko dodania wielu negatywnych lub pozytywnych opinii o danym przedsiębiorstwie przez jedną osobę jest minimalne.

Czy korzystanie z portalu wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Firmin.pl jest całkowicie bezpłatny dla klientów, a w wersji podstawowej – również dla usługodawców. Nie pobieramy opłat za dodanie firmy do bazy ani administrowanie jej wizytówką. Dodatkowe koszta są opcjonalne. Pełna tabela opłat znajduje się TUTAJ.

Co jeszcze oferuje portal?

Poza stale rozszerzaną bazą firm i opinii, na Firmin.pl można znaleźć zbiór autorskich artykułów z różnych branż oraz recenzje pisane przez ekspertów.

Jak powstają artykuły?

Artykuły są tworzone przez, współpracujących z portalem, profesjonalnych dziennikarzy, jak również samych użytkowników. Jeśli to tylko możliwe, każdy tekst zawiera aktualny cennik opisywanej usługi w najlepszych, rekomendowanych przez internautów miejscach.  Bardzo starannie wybieramy każdy temat – zależy nam, aby tekst zainteresował jak największą liczbę czytelników.

Czym są recenzje?

Recenzje to teksty pisane wyłącznie przez naszych ekspertów. Eksperci nigdy nie zapowiadają swoich wizyt i nie przedstawiają się, więc usługodawcy traktują ich jak zwykłych klientów. Dzięki temu może powstać rzetelna recenzja, oceniająca m.in. jakość usług i obsługi, dojazd, lokalizację i ceny u danego usługodawcy. Informacja o recenzji zawsze znajduje się przy wizytówce opisywanej firmy.

Jakie formy reklamy są dostępne w serwisie?

Firmin.pl oferuje następujące formy działań promocyjnych i reklamowych: profesjonalny projekt wizytówki rozszerzonej, artykuł sponsorowany, recenzja, banner, wideowizytówka, wirtualna panorama, strona internetowa, plakatowanie. Więcej informacji oraz cenniki znajdują się TUTAJ.