Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacjiSekcje
main banner image
Jesteś w: Start Pomoc 6. Jak rozszerzyć profil firmy?
Kategorie

Mapa branż...
 

6. Jak rozszerzyć profil firmy?

Portal Firmin.pl daje użytkownikom możliwość rozszerzenia profilu firmy o dodatkowe informacje dotyczące lokalizacji czy szczegółowej oferty. Dzięki temu internauci mają szansę lepiej poznać daną firmę i proponowane przez nią usługi.

Aby stworzyć rozszerzoną wizytówkę przedsiębiorstwa z zakładki Dla Firm należy wybrać opcję Moje Firmy, a następnie Edycja. Wizytówkę tworzymy wykorzystując edytor wizualny, znajdujący się u dołu strony. Najlepiej wcześniej przygotować potrzebny tekst oraz zdjęcia, które zostaną wykorzystane. Tekst nie powinien być w żaden sposób sformatowany – najlepiej wkleić go bezpośrednio z Notatnika lub pliku z rozszerzeniem txt.

edytor

W edytorze wizualnym można dowolnie modyfikować tekst, wykorzystując pogrubienie, kursywę, wyrównanie, wcięcie akapitu czy wypunktowanie. Aby to zrobić, należy zaznaczyć fragment opisu i wybrać interesującą nas opcję.

Edytor pozwala także na stosowanie gotowych stylów, które są przydatne np. przy wyróżnieniu nagłówka czy cytatach.

menu

Jeśli w opisie chcemy umieścić odnośnik do strony internetowej, należy zaznaczyć fragment tekstu i wybrać ikonę z opisem Wstaw odnośnik zewnętrzny. Po kliknięciu pojawi się nowe okno, w którym wpisujemy adres strony internetowej. Zatwierdzamy przyciskiem Ok. Od tej chwili zaznaczony wcześniej fragment tekstu staje się hiperłączem – kliknięcie na niego przeniesie internautę na wybraną przez nas stronę internetową.

hiperlacze

Opis rozszerzony warto wzbogacić o zdjęcia i grafiki. Aby umieścić obraz należy ustawić kursor w miejscu, w którym grafika ma się pojawić, a następnie z menu górnego wybrać ikonę z opisem Wstaw obraz. Pojawi się nowe okno. Obraz dodajemy klikając w Załaduj obraz, a następnie w przycisk Przeglądaj. Z dysku komputera należy wybrać interesujące nas zdjęcie, uzupełnić pola Tytuł i Opis i opublikować grafikę zatwierdzając przyciskiem Ok.

Rozmiar zdjęcia można zmienić, zaznaczając je myszą i ponownie wybierając ikonę z opisem Wstaw zdjęcie. W nowym oknie zmienimy również położenie grafiki – można ją wyśrodkować lub wyrównać do prawej czy lewej strony. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem Ok. W ten sam sposób postępujemy z kolejnymi grafikami.

obraz

By opublikować tabelę, wybieramy ikonę z opisem Wstaw tabelę i dobieramy odpowiadające nam obramowanie, ilość wierszy i kolumn. Zatwierdzamy przyciskiem Dodaj tabelę.

Zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć opis firmy, korzystając z HTML. Wystarczy wybrać ikonę z opisem Przełącz między widokiem edytora i źródeł HTML.

Gotową wizytówkę rozszerzoną zapisujemy zatwierdzając ją przyciskiem Zapisz.

Aby na portalu Firmin.pl zamieścić rozszerzoną wizytówkę, należy z widoku firmy wybrać opcję Dodanie rozszerzonego widoku. Czynność ta wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty. Dopiero po jej zaksięgowaniu status firmy zmieni się z Widok podstawowy na Widok rozszerzony.

widok rozszerzony

Skorzystaj z wideoprzewodnika po Firmin.pl